ESF projekts "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

Dalība Eiropas Sociālā fonda projektā Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ar mērķi  uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs:

• nodrošināt karjeras vadības prasmju apguvi skolās;
  • celt izpratni un informētību par tālākās izglītības ceļiem un izvēlēm;
  •  motivēt profesijas un nodarbinātības izvēlei atbilstoši savām interesēm, spējam, sabiedrības un darba tirgus piedāvājumam un vajadzībām.

ESF projekts “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”

Projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, lai nodrošinātu izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus, kā arī nodrošinātu pedagogu profesionālo pilnveidi. Izglītojamo individuālo kompetenču attīstības plāns paredz divu mācību gadu laikā īstenot vairākus pasākumus un aktivitātes, akcentējot dabaszinību, vides, matemātikas, IT un valodu jomu, kā arī piesaistot atbalsta personas – logopēda, pedagoga palīga, psihologa pakalpojumus, izmantojot projekta ietvaros pašvaldībai piešķirtos līdzekļus. Skola ir izstrādājusi Atbalsta pasākuma plānu, kas balstās situācijas izvērtēšanā, skolas vajadzību noteikšanā un jaunu risinājumu izstrādē. Plašāka informācija par projekta īstenošanu pieejama VISC mājaslapā: http://visc.gov.lv un projektā iesaistīto skolu mājas lapās.

Atbalsts augļu, dārzeņu un piena piegādei izglītības iestādēm  - "Piens un augļi skolai"

Programmas skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu mērķis ir bērnu vidū veicināt veselīgu ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi, ka arī palielināt programmas efektivitāti, nodrošināt mērķtiecīgāku atbalstu un palielināt veselīga uztura patēriņa veicināšanu starp skolēniem.

Skolu programma darbojas ar vienotu pieeju produktu izdalei bērniem un jauniešiem – gan piena produktus, gan augļus un dārzeņus bez maksas trīs reizes mācību nedēļā var saņemt gan pirmsskolnieki, gan 1.-9.klašu skolēni.

Esi līderis!

“Esi Līderis!” ir Vislatvijas skolu projekts, kas jau 18 gadus dod iespēju skolēniem iegūt daudzpusīgas zināšanas uzņēmējdarbībā un personības attīstībā.
Interešu izglītības programma “Starts” pamatskolu skolēniem, 7.-9. klašu audzēkņiem, kas virza jaunieti uz mērķu izvirzīšanu, savas individualitātes apzināšanu, personības veidošanu, izpratni par nākotnes iespējām mērķtiecīgi virzoties savas nākotnes profesijas izvēlē.

Rāmuļu pamatskolā tiek īstenots  Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai" (PuMPuRS), kas paredzēts, lai mazinātu to 5.-12. klašu bērnu un jauniešu skaitu, kas pārtrauc mācības un nepabeidz skolu.

Projekta pasākumi vērsti uz agrīnu problēmas diagnostiku un risinājumu, lai novērstu samilzušu situāciju risināšanu, kas prasītu daudz vairāk resursu un varētu būt mazāk efektīva. Ar pašvaldības starpniecību paredzēts sniegt individuālu atbalstu bērniem un jauniešiem, kuri varētu pārtraukt mācības līdzekļu trūkuma dēļ, piemēram, kompensēt izdevumus par transportu, papildu ēdināšanu, kā arī individuālo mācību priekšmetu iegādi. Tomēr galvenais projekta fokuss ir nevis uz īslaicīgas finansiālas palīdzības sniegšanu, bet uz ilgtspējīga visaptveroša mehānisma radīšanu, veidojot atbalstošu un iekļaujošu skolas vidi ikvienam skolēnam.

Projekta koordinatore skolā: direktora p.i. Inga Andersone