Kalsnavas arborētums
Skolēni mācību vizītes laikā uzzināja, ko tulkojumā nozīmē vārds arborētums-t.i. koku parks. Kalsnavas arborētums darbojas 45 gadus un tās teritorija 144 ha. Parkā aug dažādi koki un augi no visas pasaules. Zinātnieki pēta, kā šie augi spēj augt Latvijas klimatā. Skolēniem bija iespēja iziet tūju labirintu, apskatīt un izsmaršot ceriņus un rododendrus, aplūkot Latvijas aizsargājamo skujkoku - ogu īvi, kas ir rets un indīgs augs. Parkā koki un krūmi netiek speciāli veidoti. Interesants bija skujeņu dārzs - zooveidojums. Koki atgādināja žirafi, dinozauru, bruņnesi, bruņurupuci, zirgu u.c. 6.-8.klases skolēni uzzināja, kad ir izveidots peoniju dārzs, kurā aug 250 peoniju šķirnes, mērīja koku garumu, aplūkoja koku sēklas. 1.-5. klases skolēni izspēlēja spēli "Žagatu medības", un no atrastajām lietām izveidoja interesantas, skaistas, krāšņas ligzdas žagatām.