Pirmsskolēni modina pavasari
Vēl tikko Rāmuļu pirmsskolēni āroja pūkaino sniegu, ragavu steigu un sniegpārslas ķēra ar mēles galu, bet tagad jau steidz satikt pavasari - atraisīt domas spirgtajam vējam, ieraudzīt pirmo sniegpulkstenīti, noķert saules zaķi... Bet Rāmuļu pakalni vēl uzcītīgi sargā ziemas baltumu, un tas nozīmē - jāpaspēj izbaudīt ziemas priekiun jābaida ziema prom. 1. martā bērni, ģērbušies maskās un skaļi saucot : "Pavasas, pavasar, mosties!", pamatīgi izrībināja zemi, lai tā sāk mosties  no ziemas atpūtas. Bērni traucās lejup no kalna, "vārīja" sniega zupu, lasīja krāsainās sniega bumbas, kuras izbirušas pa visu pakalnu, izrādīja savu veiklību atpakaļrāpē, šekumskrejā, mugurlecē, sasauca putnus kopā rotaļā " Šikutēni, šekutēni" u.c. Noslēdzot lielo pavasara modināšanu, bērniem par lielu pārsteigumu no debesīm sāka birt konfektes un līt ūdens šaltis. Tie tik bija prieki! Ziemas prieki izbaudīti, un tagad pirmsskolēni gaida pavasari!