Karjeras nedēļas pirmā un otrā diena
Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizē VIAA. Šogad Karjeras nedēļa notiek vienlaikus 47 Latvijas pilsētās un novados no 8. līdz 12. oktobrim. Tas ir pasākumu kopums, lai palīdzētu jauniešiem izzināt savas karjeras iespējas, izvēlēties savu nākamo profesiju, veicinātu uzņēmību un motivāciju mācīties, popularizētu karjeras atbalstu skolēniem. Ļoti bieži skolēni uzdod jautājumu: "Kur man tas dzīvē noderēs?" Pirmdien, 8. oktobrī, pirmās stundas laikā skolotāji aktualizēja, kurās profesijās un kur būs dzīvē nepieciešamas konkrētā priekšmeta zināšanas. Pēcpusdienā 6. un 9. klases skolēniem bija iespēja piedalīties pasākumos Cēsīs. Sestās klases puiši devās uz CBJC, kur piedalījās radošajā darbnīcā "No hobija līdz profesijai" automodelisma nodarbībā. Devītās klases komanda - Heldija, Loreta, Jegors un Kristers - piedalījās fotoorientēšanās sacensībās, kas bija veltītas Cēsu vēstures izzināšanai. Skolēniem, sekojot fotokartei, bija jāmeklē Cēsu vēsturiskās ēkas, pie kurām jāatbild uz uzdotajiem jautājumiem, tā iepazīstot pilsētas vēsturi. Skolēni atzina, ka dažas ēkas gadu gaitā ir mainījušās un uzreiz nebija atrodamas. Orientēšanās laikā bija jāizmanto QR aplikācija, tā skolēniem parādot, cik daudz iespēju mums sniedz jaunās tehnoloģijas. Otrdien skolā viesojās Cēsu pašvaldības policijas priekšnieks Guntars Norbuts. Viņš skolēniem pastāstīja par savām karjeras kāpnēm. Daudzi viņu atceras kā Nacionālo bruņoto spēku kapteini, kurš arī mūsu skolā vadīja jaunsargu nodarbības. Šajā gadā viņš ir stājies jaunā amatā, un lielai daļai skolēnu tas bija pārsteigums. Tika uzdots jautājums: "Kāpēc tā?" G. Norbuts atbildēja, ka dzīvē nekas nestāv uz vietas, un, iegūstot trīs augstākās izglītības, kalpojot 29 gadus Latvijas armijā un apzinīgi veicot savu darbu, arī pēc atvaļināšanās no NBS, var iegūt labu un prestižu darbu. Diskusija par policijas darbu izvērsās aktīva un noslēgumā G. Norbuts skolēniem novēlēja atrast savu vietu dzīvē ar vārdiem"Izvēle jums katram ir blakus!"