Rāmuļu pamatskolas Olimpiskie Ekobusi
Olimpiskos Ekobusus veidoja 7., 8. un 4.klase.

7. un 8. klases busiņam sānos "piešūtas" no koka izzāģētas pogas ar iededzinātām etnogrāfiskām zīmēm. Jumts - noklāts ar smalkām zāģu skaidām un graudiem, lai izveidotos zaļais jumts, kad uzlīst lietus. Priekšpuse - dažādu koku sugu "ziediņi"- brūni, zaļi, balti, izgriezti ar zīmuļasināmo. Ļoti skaistas! Aizmugure - sarkanām, dzeltenām, platām zāģu skaidām noklāta. Droša! Riepas- lielas koka "pogas". Olimpiskais Ekobuss!!! Smaržo!!

Liels paldies skolotājai Andrai Kalniņai!

4.klases busiņa tapšanā atbalstu sniedza skolotāja Inese Krēsliņa.

Darbā izmantoti materiāli un darbarīki:

1.    Krāsainais aplikāciju papīrs - lukturīšu izgatavošana, izmantojot papīrs plastikas metodikā arī atdalošo krāsaino papīra joslu izveidei.
2.    Zaļais salvešu papīrs-ārējās virsmas dekoratīvais izveidmateriāls (krāsa simbolizē Latvijas valsts zaļo, veselīgo, dabīgo vidi.)
3.    Reklāmu bukleti par svaigiem augļiem un dārzeņiem-izmantoti aplikāciju izveidošanai uz busa riteņiem (simbolizē veselīgu uzturu un  pozitīvu dzīvesveidu)
4.    Joda kociņi- šķistu veidošanai ( šķists - simbolizē piederību savai zemei, dabai, etnogrāfijai).
5.    Rafijs-divu krāsu ( gaiši un tumši zaļš) tinumu-šķistu pīšanai, kurus izmanto noformējumā.
6.    Baltais rakstāmpapīrs-papīra tūtīšu veidošanai, kas tiek salīmētās un grupētas, veidojot divus lielus ziedus, kurus piestiprina pie busa jumta.(Zieds ir dzīvības un tīrības simbols)
7.    Baltais gofrētais papīrs- tiek izmantots busa nišu izveidei.
8.    Zīmējumi uz busa logiem-tiek veidota skice, zīmēts zīmējums par olimpisko tēmu.(Simbolizē sporta aktivitātes nozīmi bērna fiziskajā veselībā).
9.    Superlīme-kartona detaļu līmēšanai.
10.    PVA līme-sīko papīra rotājumu piestiprināšanai.
11.    Līmes pistole-lielāku detaļu līmēšanai.
12.    Latvijas Valsts karodziņš- LV simbols (Piederība valstij, atpazīstamība)

Darba gaita;
1.Ekobusa konstrukcija-kura tiek sastiprināta, salīmēta ar superlīmi.
2.Materiālu sagatavošana, sagriešana detaļās, formās.
3.Formu  izveide-locīšana, līmēšana.
4.Busa virsmas estētiskais, dekoratīvais noformējums.

Kurš patīk Tev?